Kvalitní podlaha je základ

Základem každého interiéru je kvalitní a odolná podlaha. Dobře provedená a položená podlaha může decentně doplňovat vybavení a celkový styl domu či bytu. Nebo se naopak může stát zajímavou dominantou, která charakterizuje celkový dojem a řešení interiéru. Vhodně zvolené materiály, které jsou příjemné na chůzi a celkové řešení podlahových krytin může vytvořit svým majitelům útulné domácí prostředí. Podlaha se může zároveň stát sjednocujícím prvkem, který podtrhne kompaktnost celého bytového prostoru. Lze toho dosáhnout použitím stejné podlahy ve všech místnostech. Jednotný dekor všech podlah sjednotí a zklidní celý byt a interiér bude působit čistě a jemně.

Většina z nás hodnotí podlahu nejprve pohledem na viditelnou pochozí vrstvu. Pro její dokonalost a krásu je však neméně důležitá i kvalita jejího podkladu a použité detaily, které dokreslují čistý design.

Důraz na detail může být v případě podlah směřován k podlahovým lištám. Ať už si zvolíte jakoukoliv podlahovou krytinu, jakýkoliv materiál, vždy je nutné podlahu vhodně zakončit a ideálně vyřešit přechod mezi podlahou a zdí. Podlahová lišta vám nejen zajistí zamaskování nehezké dilatační spáry, ale pomůže vám vyrovnat i nerovnosti zdí. Slouží také k mechanické ochraně zdi, chrání ji před opotřebením a ušpiněním při běžném úklidu.

Vhodně zvolená lišta je nepostradatelný detail, který vaši podlahu udělá naprosto perfektní. Kvalitním, příjemným, nadčasovým a designově dokonalým materiálem je bezesporu dřevo a tím pádem i dřevěné podlahové lišty. Lze je pořídit v mnoha dekorech, ať už např. buk, dub, borovice nebo jasan. Můžete si zvolit různou povrchovou úpravu, která bude vyhovovat přesně vašim požadavkům - moření, lakování, olejování ... Samozřejmostí jsou různé velikosti a tvary profilů, které podtrhnou krásu a dokonalost vaší podlahy. Velmi pestrou nabídku dřevěných podlahových lišt naleznete na internetových stránkách specializovaného obchodu Podlahové lišty Novák.

Při navrhování interiéru a realizaci nové podlahy je velmi mnoho možností, a proto se vyplatí dobře si předem promyslet každý detail.